Pradžia » Kompiuteriai » Koks skirtumas tarp 32 bitų ir 64 bitų Windows

Koks skirtumas tarp 32 bitų ir 64 bitų Windows

Nemažai kas yra girdėjęs, kad Windows operacinė sistema gali būti 32 bitų, ir 64 bitų. Tačiau koks realus skirtumas tarp šių sistemų, ir kodėl reikėtų žinoti ar savo kompiuteryje naudojate tinkamą operacinę sistemą?

32 bitų ir 64 bitų Windows Operacinės Sistemos

Pradedant nuo Windows XP, visos naujesnės Windows operacinės sistemos būna 32 bitų, ir 64 bitų. Pagrindinis skirtumas, kurį turėtumėte žinoti, yra tas, kad 32 bitų sistemos gali išnaudoti iki šiek tiek mažiau nei 4 GB darbinės atminties (ram).

Taigi jei jūsų kompiuteryje yra 4 GB ir daugiau darbinės atminties, tačiau naudojate 32 bitų Windows operacinę sistemą, vadinasi išnaudojate maždaug 3.5 GB darbinės atminties, o visa likusi atmintis „guli” nenaudojama – iš jos jums ir jūsų kompiuteriui jokios naudos.

Kaip sužinoti, ar kompiuteryje Windows Operacinė Sistema 32 bitų, ar 64 bitų

Sužinoti kiek bitų yra jūsų Windows operacinė sistema galite visai paprastai. Jums reikia įsijungti My Computer (Windows 10 – This PC skiltis), ir tuščioje vietoje paspaudus dešinį pelės klavišą pasirinkti Properties.

windows-10-this-pc

Atsidariusiame lange matysite savo kompiuterio pagrindinius parametrus – procesoriaus tipą ir greitį, darbinės atminties kiekį, naudojamą Windows operacinės sistemos versiją.

windows 64 bitų ar 32 bitų

Šiame lange rašomas ir sistemos tipas – ar operacinė sistema yra 32 ar 64 bitų. Taip pat – ar kompiuterio procesorius pritaikytas 64 bitų, ar 32 bitų architektūrai.

Jeigu kompiuteryje yra 4 GB ar daugiau darbinės atminties (Installed memory – RAM), tačiau naudojate 32 bitų Windows operacinę sistemą, derėtų ją pakeisti 64 bitų sistema. Sistema geriau išnaudotų darbinę atmintį, ir dėl to kompiuteris veiktų sparčiau (ypač su sudėtingesnėmis programomis ar daug įjungtų programų vienu metu).

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *