Pradžia » Techninė įranga » Kaip sužinoti koks procesorius yra jūsų kompiuteryje

Kaip sužinoti koks procesorius yra jūsų kompiuteryje

Kiekvienas kompiuteris turi bent vieną procesorių (CPU). Populiariausi kompiuterių procesorių gamintojai pasaulyje – Intel ir AMD, taigi greičiausiai jūsų kompiuteryje įdiegtas vienas iš šių procesorių. Čia rasite trumpą instrukciją, kaip sužinoti tikslų procesoriaus modelį, ir pagrindinius jo techninius duomenis.

Kokio modelio ir dažnio procesorius yra jūsų kompiuteryje

Norint sužinoti tikslų procesoriaus modelį Windows operacinėje sistemoje nereikia jokių papildomų įrankių ar programų – tai galima pamatyti keliose skirtingose vietose.

Jei jums svarbu tik konkretus procesoriaus modelis ir jo veikimo dažnis, lengviausia šią informaciją rasti įsijungus failų naršyklės langą. Lango kairėje pusėje spauskite dešinį pelės klavišą ant nuorodos This PC (liet. Šis kompiuteris), ir atsidariusiame meniu rinkitės apatinį punktą Properties (liet. Ypatybės).

kur pažiūrėti koks kompiuterio procesorius

Lange matysite pagrindinius kompiuterio techninius duomenis – kokio modelio ir dažnio procesorius įdiegtas kompiuteryje, kiek jame darbinės atminties (ram), ir kokia operacinė sistema suinstaliuota kompiuteryje.

koks kompiuterio procesorius

Kaip sužinoti kiek branduolių yra jūsų kompiuterio procesoriuje, ir kitus jo parametrus

interneto svetainių hostingas

Šiai informacijai sužinoti jums taip pat nereikalingos jokios papildomos programos – minėtą informaciją jums parodys Windows sistema. Tam vienu metu spauskite klaviatūros klavišus CTRL, ALT ir DELETE (CTRL+ALT+DEL). Atsidariusiame lange rinkitės Task manager (liet. Užduočių tvarkytuvas), o tada – More (liet. Daugiau išsamios informacijos).

Lango viršuje matysite keletą skilčių. Rinkitės Performance (liet. Efektyvumas).

kaip sužinoti kompiuterio techninius duomenis

Šiame lange matysite visus pagrindinius procesoriaus duomenis – koks jo dažnis, modelis, kiek jis turi spartinančios atminties (L1, L2, L3). Taip pat galite realiu laiku matyti koks jo apkrovimas (rodoma grafike, ir rašoma procentais).

kokio modelio procesorius kompiuteryje, ir koks jo apkrovimas
Tikslus procesoriaus modelis pavyzdyje – Intel Core i5-2450M. Jo dažnis – 2.50Ghz, tačiau fotografavimo metu jis veikė 0.98GHz dažniu. Daugelis per pastaruosius 10 metų pagamintų procesorių gali keisti veikimo dažnį bet kuriuo momentu, kad būtų naudojama mažiau energijos, jei maksimalaus dažnio nereikalauja jokios sudėtingos programos.

Jei kompiuteryje neįjungta jokia sudėtinga programa, o jo apkrovimas nuolat viršija 10-20% net ir neatliekant su kompiuteriu jokių darbų, pats laikas patikrinti, ar kompiuteryje nėra virusų, ar kitų kenkėjiškų programų.

wordpress interneto svetainės

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *