Norite išmanųjį Android telefoną ar planšetinį kompiuterį pritaikyti darbams ar mokslams? Tai visai nesudėtinga padaryti – daugelį įprastų ofiso programų galite gana patogiai naudoti ne tik kompiuteryje, bet ir išmaniame įrenginyje. Microsoft netgi leidžia Office programų paketą (Word, Excel ir kt.) įrenginiuose su nedideliu ekranu (mažesniu nei 10 colių) naudoti nemokamai!
Tam, kad darbuotis naudojant telefoną būtų patogiau, greičiausiai norėsite prie jo prijungti pelę ar klaviatūrą. Šiame straipsnyje sužinosite ko reikia, kad šiuos priedus galėtumėte prijungti prie turimo išmanaus įrenginio.
Ko reikia, norint prie telefono ar planšetinio kompiuterio prijungti papildomą įrenginį su USB jungtimi
Tam, kad prie išmaniojo telefono prijungtumėte įprastą kompiuterio klaviatūrą, pelę, ar kitą USB jungtimi jungiamą priedą, jums reikės įsigyti OTG adapterį.
OTG adapteris – tai nedidelis kabelis, į kurį iš vienos pusės galite prijungti USB įrenginį, o kitoje pusėje esantis antgalis jungiamas į išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį.
OTG adapterius galima įsigyti tiek su senesne jungtimi (microUSB), tiek ir su naujesne USB-C jungtimi, taigi rinkdamiesi atkreipkite dėmesį kurią jungtį turi jūsų išmanusis įrenginys.
OTG adapteriais prekiauja didžioji dalis kompiuterių ir jų priedų parduotuvių (pavyzdžiui – Skytech) . Taip pat jų rasite ir didesniuose prekybos centruose. Maximoje toks adapteris kainuoja kelis eurus.
Kaip prijungti USB klaviatūrą ar pelę prie android telefono
Jei jau turite OTG adapterį, tuomet viskas labai paprasta. Tereikia prijungti Android klaviatūrą ar pelę prie telefono per minėtą adapterį, ir prijungtu įrenginiu galėsite naudotis iš karto – tam nereikės jokių papildomų programų ar nustatymų.
Jei naudojatės ne itin sena Android versija, vos tik pajungus pelę ekrane atsiras pelės kursorius – pelės naudojimas iš principo bus toks pats, lyg ja naudotumėtės prijungę prie įprasto kompiuterio.
Kaip prijungti USB atmintinę prie Android telefono ar planšetinio kompiuterio
USB atmintinei prijungti prie telefono bus reikalingas tas pats jau minėtas OTG adapteris.
Vos tik prie telefono prijungsite USB atmintinę, ekrano viršuje pamatysite pranešimą, kad įrenginys prijungtas. USB atmintinės turinį galėsite bet kuruo metu pasiekti ekrano viršuje įsijungę pranešimų ir nustatymų langą (braukite pirštu nuo ekrano viršaus žemyn, ir atsidarys minėtas langas).
Paveikslėlyje matoma prie telefono prijungta Sandisk USB atmintinė. Paspaudus ant jos pavadinimo matysite atmintinėje esančius failus – iš principo taip pat, kaip kompiuteryje.
Prijungus atmintinę galima joje atlikti visus įprastus veiksmus – į ją įkelti failus, kopijuoti norimus failus į telefoną, peržiūrėti ar naudotis esamais failais.
Klaviatūros ar pelės prijungimas prie išmaniojo telefono be jokių laidų ir adapterių
Jei norite prie Android telefono ar planšetinio kompiuterio prijungti klaviatūrą ar pelę be jokių papildomų laidų ar adapterių, tą padaryti taip pat galima. Tačiau tam bus reikalinga Bluetooth bevieliu ryšiu veikianti pelė ar klaviatūra. Jos paprastai būna brangesnės nei USB jungtimi jungiami analogai, taip pat šiems įrenginiams reikalingos baterijos. Bet visgi tokia galimybė yra.
Bluetooth belaidžiu būdu jungiami priedai turi ir kitų privalumų – galite vienu metu išmanųjį telefoną prijungti prie pakrovėjo naudodami USB jungtį, ir tuo pačiu metu naudotis turimais priedais per Bluetooth.
Informacijos, kaip prijungti Bluetooth pelę ar klaviatūrą prie telefono turėsite pasidairyti turimo įrenginio (klaviatūros ar pelės) instrukcijose – neretai aktyvavimo telefone būdai skirtinguose įrenginiuose šiek tiek skiriasi.
Parašykite komentarą