Ruošiatės kurti interneto svetainę, ir norite iš anksto užsirezervuoti jai internetį adresą, kitaip vadinamą domenu?
Tai padaryti visai paprasta! Čia rasite svarbiausią informaciją apie tai kaip nusipirkti domeną, ką reikia žinoti prieš įsigijant domeną ir jį jau turint. Taip pat sužinosite kaip ir kur pasitikrinti, ar jūsų sugalvotas adresas interneto svetainei nėra užimtas, ir jei jis ne užimtas – kaip jį iškart įsigyti:
- Kas gali įsigyti internetinį adresą, ir kiek kainuoja internetinis adresas
- Ar galima internetinį adresą perparduoti, ar perleisti kitam asmeniui ar įmonei
- Kaip patikrinti ar internetinis adresas neužimtas
- Kaip įsigyti domeną
Kas gali nusipirkti domeną, ir kiek internetiniai adresai kainuoja
Internetinį adresą gali įsigyti kiekvienas norintis. Tam nereikia turėti verslo, įmonės ar pan. Taip pat paprastai fiziniams ir juridiniams asmenims domenų kainos nesiskiria.
Internetiniai adresai įsigijami ne visam laikui – jie rezervuojami, arba kitaip tariant, nuomojami tam tikram laikui. Paprastai galima išsinuomoti domeną vieniems metams arba ilgesniam laikui.
Įsigijus domeną patiems iš patikimos ir šią paslaugą teikiančios įmonės nereikia rūpintis, kad minėtas domenas pasibaigus apmokėjimo terminui iš karto atiteks kam nors kitam. Paprastai domenai po nuomos termino pabaigos bent pora mėnesių yra leidžiami įsigyti tik prieš tai jį turėjusiam savininkui. Taip pat nėra galimybės be savininko žinios ir leidimo perimti domeną į kitas rankas.
Nauji ir niekieno nerezervuoti domenai, priklausomai nuo jų galūnės (.lt, .com, .org ir kiti populiarūs) kainuoja nuo keleto eurų vieniems metams. Tačiau domenai su retesnėmis ar egzotiškesnėmis galūnėmis (.tech, .photography ar pan.) gali kainuoti ir po keliasdešimt ar net daugiau eurų į metus.
Ar galima internetinį adresą (domeną) perparduoti, perleisti kitam asmeniui ar įmonei
Yra galimybė perleisti domeną kitam fiziniam asmeniui ar įmonei. Tačiau tai daroma oficialiai, naudojantis specialiais domenų nuomos kompanijos pateikiamais įrankiais.
Nupirkus domeną jis oficialiai būna užregistruojamas perkančio fizinio asmens arba perkančios įmonės vardu, taigi ir perleidžiamas į kitas rankas turi būti oficialiai, duomenų registre pakeičiant jo savininko informaciją.
Įžvalgiems ir stebintiems domenų ar jų pavadinimų tendencijas domenų prekyba gali būti ir rimtas verslas – laiku ir protingai už kelis eurus nupirktas domenas perparduodant gali vėliau kainuoti ir tūkstančius eurų – čia galite pamatyti kiek kainuoja, įsigyti ar netgi ir patys parduoti internetinius adresus – Flippa interneto svetainių ir domenų perpardavimo portalas.
Kaip patikrinti ar internetinis adresas neužimtas
Norėdami patikrinti, ar jūsų pageidaujamas domenas jau nėra kažkieno šiuo metu naudojamas, apsilankykite šiame puslapyje – Hostinger domenai.
Į domenų paieškos lauką įveskite bet kokį domeną. Jį paprastai sudaro simbolių eilė be tarpų, taškas, ir galūnė. Kaip, pavyzdžiui, visaipaprasta.lt , facebook.com ir panašiai. Prieš domeną raidžių www vesti nereikia.
Jei internetinis adresas jau yra kažkieno naudojamas, apie tai bus pranešta tame pačiame lange, ir šio domeno jums nebus leista įsigyti.
Kaip įsigyti domeną
Jei jau apsisprendėte koks domenas jums reikalingas, ir įsitikinote, kad jis neužimtas, įsigyti jį bus labai paprasta. Tereikia Hostinger domenų puslapyje pridėti domeną į krepšelį, ir tuomet jį galėsite įsigyti kaip bet kokią kitą prekę e-parduotuvėje.
Atsidarius krepšelį Hostinger greičiausiai pasiūlys ne tik domeną, bet ir svetainės talpinimą (hostingą) su nuolaida.
Įsigijus internetį adresą iš Hostinger jums bus suteikta visa informacija kaip valdyti ar nukreipti įsigytą domeną.
Patogiausia hostingą ir domeną įsigyti iš tos pačios įmonės – tuomet visi valdymo įrankiai būna vienoje vietoje, ir nereikia rūpintis dėl nukreipimų, vardų serverių, ir kitų specifinių funkcijų. Viskas būna patogiai pasiekiama vienoje valdymo panelėje.
Neapsiribokite domenu!
Sužinokite kaip patys per vieną vakarą galite susikurti interneto svetainę
Parašykite komentarą