Greičiausiai jau pastebėjote, kad beveik visuose naujienų portaluose ir socialiniuose tinkluose nuolat kalbama apie ChatGPT, Google Bard ir kitus dirbtinio intelekto įrankius.
Kiek juose realaus dirbtinio intelekto – čia būtų geras klausimas. Visgi visi šie populiarūs įrankiai patys negalvoja – tai tiesiog gudriai suprogramuoti įrankiai, kurie gali logiškai ir greitai atrinkti, apdirbti, ir naujai performuoti informaciją, ir pateikti ją kaip žmogaus kalbą, vaizdinę ar garsinę informaciją. Tačiau šių įrankių potencialas ko gero daugeliui iš mūsų sunkiai suvokiamas. Jie jau dabar gali daug daugiau, nei būtų galima iš jų tikėtis. Ne be reikalo mokyklos ir universitetai šiuo metu nelabai žino kaip apsisaugoti nuo ChatGPT ir kitais panašiais įrankiais kuriamų mokslo darbų.
Greičiausiai nereikės ilgai laukti, kol šie dirbtinio intelekto įrankiai pakeis Google paiešką ir daugelį kitų mums įprastų informacijos šaltinių. Taigi kiekvienam vertėtų su šiais įrankiais susipažinti, ir išmokti juos naudoti kuo greičiau.
Kuo gali būti naudingi ChatGPT ir kiti dirbtinio intelekto įrankiai
Nors dar minėti dirbtinio intelekto įrankiai yra „vystymosi” stadijoje, jų privalumus ir gebėjimus jau gali įvertinti kiekvienas.
Paimkime kad ir ChatGPT įrankį. Jam galima užduoti iš esmės bet kokį klausimą bet kokia kalba, ir vos po kelių sekundžių gausite atsakymą. Kuo tiksliau užduosite klausimą, tuo tikslesnį ir konkretesnį atsakymą gausite. Kaip pavyzdį pateiksiu šioje svetainėje įdiegto dirbtinio intelekto įrankio Robotuko pavyzdį. Robotukas veikia ChatGPT 3.5 modelio pagrindu:
Galbūt trūksta vizualinės informacijos, bet į užduotą klausimą net ir lietuviškai Robotukas atsako be jokio vargo.
Kaip išbandyti ChatGPT
Norite išbandyti dirbtinį intelektą patys? Tam VisaiPaprasta įdiegė ChatGPT pagrindu veikiantį pašnekovą Robotuką, kurį galite išbandyti patys. Jokių registracijų, jokių programėlių – tiesiog spauskite ant nuorodos https://www.visaipaprasta.lt/robotukas/ , ir patys išbandykite kaip veikia šis įrankis!
Parašykite komentarą